Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP or SSH credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

1. ZAKRES STOSOWANIA:

Biosept Active wyprodukowano na bazie ekstraktu z grejpfruta, którego zawartość wynosi 33%. Jest środkiem wspomagającym uprawę roślin – stymulatorem wzrostu do stosowania w uprawach roślin ozdobnych w warunkach polowych i pod osłonami. Środek może być stosowany w okresie wegetacji do podlewania lub opryskiwania roślin. Biosept Active stosuje się w celu lepszego ukorzenienia się roślin, oraz w czasie wzrostu – do poprawy ich jakości.

2. DAWKI, SPOSÓB I TERMINY STOSOWANIA:

Podlewanie roślin:

Zalecane stężenie 0,05-0,1% (50-100 ml środka w 100 litrach wody) w zależności od wielkości roślin. Zalecana ilość cieczy użytkowej: 2-4 l/m2 w zależności od ilości i wysokości roślin. Podlewać bezpośrednio po wysiewie nasion lub sadzeniu roślin.

Opryskiwanie roślin:

Zalecane stężenie 0,05-0,1% (50-100 ml środka w 100 litrach wody) Zalecana ilość cieczy użytkowej: 5-10 litrów na 100 m2, w zależności od wielkości i zagęszczenia roślin.  Zabieg powtórzyć po 7-14 dniach.

3. SPORZĄDZENIE CIECZY UŻYTKOWEJ:

Odmierzoną ilość wlać do zbiornika z wodą i dokładnie wymieszać. Nie należy wlewać Bioseptu Active przed nalaniem wody, ponieważ środek silnie się pieni. Opróżnione opakowanie przepłukać, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

4. PRZECHOWYWANIE:

Przechowywać wyłącznie w oryginalnym opakowaniu w temperaturze z zakresu 0-25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt.

5. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Zabezpieczyć przed przypadkowym spożyciem. Podczas stosowania zachować podstawowe środki ostrożności. W przypadku dostania się środka do oczu przemyć je czystą wodą. Używać odzież ochronną, a po wykonaniu wszelkich czynności umyć ręce.

Wyszczególnienie Wartość Tolerancja
węgiel organiczny (C-org.) powyżej 20,0 (% m/m)
gęstość 1,15 (g/cm3) 0,05 (g/cm3)
pH próbki 2,6 0,5
postać płynna

Uwaga:

  1. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
  2. Szkodliwy dla organizmów wodnych.
  3. Po użyciu dokładnie umyć ręce.
  4. Używać odzieży ochronnej.

Zobacz także:

 Zastosowanie Bioseptu Active w uprawie szklarniowej niecierpka nowogwinejskiego

 Zastosowanie Bioseptu Active w ukorzenianiu sadzonek chryzantem

 Zastosowanie Bioseptu Active w ukorzenianiu sadzonek goździków

 Zastosowanie Bioseptu Active w uprawie gerbery

 

Wpisz interesujące Cię słowo i wciśnij enter